Hypo Král

Srovnávač hypoték
po-pá 8:00 - 17:00
ZDARMA vyřízení hypotéky na klíč

Ceny nemovitostí ve Zlínském kraji rostou, ale vlastní je vlastní.

Současně s Vámi zde právě hledá financování 186 zákazníků. Uživatelské recenze.

Rádi byste konečně přestali vyhazovat peníze za nájem, a tak pokukujete po vlastním bydlení? Nebo se chystáte založit rodinu, a proto pomalu zkoumáte hypotéky různých bank? Dobře děláte. Zvláště mezi mladými rodinami, které chtějí koupit dům, byt či pozemek na stavbu, je totiž aktuálně velká konkurence. A to zvláště ve Zlínském kraji, který zrovna zažívá babyboom. Vždyť třeba v samotném Zlíně se v první polovině tohoto roku narodilo téměř třináct a půl tisíce dětí. Také vsetínská porodnice, kde se za patnáct let počet porodů skoro zdvojnásobil, uvádí, že jen v červenci se zde narodilo 88 dětí. Při takové porodnosti je jasné, že nemovitosti jdou v tomto kraji hodně na dračku a je potřeba být ve střehu.

Už v loňském roce média upozorňovala, že Zlínský trh s realitami je na vrcholu a poptávka převyšuje nabídku. A právě zde vzrostly ceny nemovitostí nejvíce. Velký zájem je zejména po pozemcích, případně také po nemovitostech do 3 milionů korun. Ceny za pozemky se podle realitek za posledních sedm let zvedly bezmála o 200 procent. Pokud se tedy rozhodnete bydlet přímo ve Zlíně, zaplatíte teď za metr čtvereční až 2000 korun. Z bytů se poptávají zejména nové byty, které však měly některé realitky údajně vyprodané už minimálně půl roku dopředu. Pomýšlíte-li z jakéhokoliv důvodu na vlastní bydlení, nejspíš byste to měli začít řešit zavčasu.

Podle statistik Zlínského kraje je zde silná základna podniků, které zaměstnávají 10-249 zaměstnanů. To poukazuje na poměrně zdravou ekonomiku a není proto divu, že se tady mladé rodiny z okolí chtějí usídlit. Samotný Zlín jako krajské město a především jeho centrum nabízí spoustu výhod včetně zajímavých pracovních příležitostí a kulturního vyžití. Vzhledem k růstu cen nemovitostí a pozemků ve městě se však vyplatí podívat i po volných parcelách v jeho okolí, neboť v některých vesnicích se můžete dostat i na pouhých 500 korun za metr čtvereční. A pokud chcete najít zajimávý kompromis, určitě se poohlédněte po bytech na okraji Zlína, jako jsou třeba Malenovice, kde se dá koupit pěkný byt 3+1 za stejnou cenu, jako se prodávají byty 2+1 v ostatních částech Zlína. Při řešení hypotéky se poté určitě neváhejte obrátit na svého Hypo Krále.